Blackburn - Birmingham, wynik meczu 4-2

Mecz pomiędzy drużynami Blackburn i Birmingham zakończył się wynikiem 4-2 na korzyść gospodarzy. Choć wynik na przerwę był remisowy, to druga połowa dostarczyła kibicom wiele emocji. Spotkanie odbyło się w ramach 18. kolejki ligi Championship na stadionie Ewood Park.

Relacja z meczu piłki nożnej: Blackburn vs Birmingham

Wczorajszy wieczór na stadionie Ewood Park obfitował w emocje podczas spotkania pomiędzy drużynami Blackburn Rovers i Birmingham City. Mecz, który odbył się w ramach 18. kolejki Championship, zakończył się wynikiem 4-2 na korzyść gospodarzy.

Początek spotkania nie zapowiadał tak efektownego rezultatu. W pierwszej połowie żadna z drużyn nie zdołała otworzyć wyniku, a zawodnicy opuszczali boisko przy stanie 0-0.

Po przerwie to jednak zawodnicy Blackburn Rovers weszli na boisko zdecydowanie z większym animuszem. W 47. minucie S. Szmodics zdobył bramkę, dając swojej drużynie prowadzenie 1-0, asystującemu A. Whartonowi.

Nie minęło wiele czasu, gdy ponownie S. Szmodics pokazał klasę, strzelając gola w 52. minucie, z kolei asystujący H. Leonard uczynił wynik 2-0 dla gospodarzy.

W 59. minucie J. Hill podwyższył prowadzenie Blackburn na 3-0, a asystujący S. Tronstad wprowadził dodatkowe emocje na stadionie.

Jednak Birmingham City nie zamierzało się poddawać. S. Dembélé zdobył bramkę dla gości w 63. minucie, a kolejny gol strzelił w 78. minucie, doprowadzając wynik do 3-2. Skuteczny zawodnik został wspomagany przez S. Hogana.

Ostateczne rozstrzygnięcie miało miejsce dopiero w doliczonym czasie gry, gdy H. Leonard zapewnił swojej drużynie zwycięstwo, strzelając bramkę na 4-2, z asystującym A. Moranem.

Mecz obfitował także w kartki. Sondre Tronstad, Lewis Travis, Adam Wharton oraz Harry Leonard z Blackburn otrzymali żółte kartki, podobnie jak Emanuel Aiwu i Krystian Bielik z Birmingham City.

Następne mecze dla Blackburn Rovers to starcia z Leeds, Bristol City oraz Southampton, natomiast Birmingham City zmierzy się z Coventry, Cardiff i Olympique Marsylia.

Emocjonujące widowisko na Ewood Park z pewnością usatysfakcjonowało kibiców obu drużyn, a zwycięstwo Blackburn Rovers nad Birmingham City dostarczyło widzom wiele niezapomnianych chwil.